Eucharystia

Na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele zaproszeni są wszyscy wierni, parafianie i goście. Przyjąć Komunię św. może tylko wierny w stanie łaski uświęcającej. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: „kto chce przyjmować Chrystusa w Komunii eucharystycznej, musi być w stanie łaski. Jeśli ktoś ma świadomość, że popełnił grzech śmiertelny, nie powinien przystępować do Eucharystii bez otrzymania uprzednio rozgrzeszenia w sakramencie pokuty”.
     Do Sakramentu Eucharystii przystępują dzieci z trzecich klas szkół podstawowych z naszej parafii oraz dzieci zamieszkujące naszą parafię a uczące się w innych szkołach (jeśli wyrażają taką wolę) . Przygotowanie odbywa się w czasie szkolnej katechizacji, jak również podczas cyklicznych spotkań w kościele – raz w miesiącu po niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00.