Przygotowanie duchowe

Obraz Miłosierdzia
     Jednym z ważniejszych elementów przygotowań do świętowania 100- lecia parafii miało być uroczyste zainstalowanie w naszym kościele obrazu Miłosierdzia Bożego. Z przyczyn pandemii obraz zawisł w naszym kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020 r, w obecności zaledwie 5 wiernych (ograniczenia państwowe co do udziału w Mszy św.), ale za to wydarzenie to było transmitowane bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Obraz Jezusa Miłosiernego należy do najbardziej znanych w historii Kościoła i we współczesnym świecie wizerunków Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Jest to obraz niezwykły nie tylko z tego względu, że jest najbardziej upowszechniony, ale przede wszystkim dlatego, że jego współautorem jest sam Pan Jezus, który właśnie w takiej postaci ukazał się Siostrze Faustynie w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia 22 lutego 1931 roku i według tej wizji polecił namalować swój obraz. Wieczorem, kiedy byłam w celi – relacjonuje to wydarzenie w „Dzienniczku” – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. (…) Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).

Pierwsze soboty miesiąca
     W naszej parafii od dawna zachowywane są nabożeństwa pierwszych piątków i sobót miesiąca. W roku jubileuszowym począwszy od grudnia 2019 postanowiliśmy bardziej uroczyście celebrować pierwsze soboty miesiąca. Po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00 wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Podczas każdego wystawienia wspólnie śpiewamy Litanię Loretańską i adorujemy Pana przez godzinę. Podczas adoracji w ciszy przerywanej wspólnym śpiewem wielbiącym, mamy możliwość w ciszy pomodlić się na różańcu czy uczynić medytację. Zawsze przed Mszą czy w czasie adoracji jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Pielgrzymka
     W ramach duchowych przygotowań do 100 lecia parafii należy również zaliczyć planowaną pielgrzymkę z naszej parafii. Wraz z lubelskim biurem Olimp została zorganizowana trasa pielgrzymkowa do La Salette we Francji, gdzie miały miejsce objawienia Matki Bożej w XIX wieku. 9 dniowa pielgrzymka miała rozpocząć się 27 czerwca i przebiegać głównie sanktuariami alpejskimi w takich krajach jak Niemcy, Szwajcaria, Francja i Włochy. Niestety pandemia koronawirusa zmusiła parafię do odwołania zaplanowanego wyjazdu pomimo, że bardzo szybko uzbierał się komplet chętnych. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach uda się bezpiecznie zorganizować pielgrzymie wyjazdy.

Misje

Przewiń do góry